Life& Executive Coaching


O mnie

Z wielkim zaangażowaniem szerzę ideę coachingu w Polsce już od 2008 roku. Mo mimistrzem i nauczycielem w tym obszarze jest Gerard O’Donovan. W 2011 roku zostałem powołany do zarządu International Institute of Coaching, pełniąc rolę Dyrektora ds. Akredytacji (President of Accreditation). Jestem również członkiem Polskiej Izby Coachingu, będąc zaangażowanym w prace Komisji ds. Etyki i Standardów. Od wielu lat prowadzę coaching indywidualny (coaching kariery, life, executive), superwizje coachingowe i klasy mistrzowskie dla młodych coachów oraz warsztaty coachingowe dla firm i organizacji w języku polskim i angielskim. Przeprowadziłem ponad 1000 godzin coachingu indywidualnego i 500 godzin warsztatów i szkoleń o tematyce coachingowej. Jestem autorem bloga o coachingu dla coachów i osób, które chcą wiedzieć więcej o coachingu. Jestem również współautorem książki „Profesjonalny coaching. Zasady i dylematy etyczne w pracy coacha”.

"Łukasz, to osoba obdarzona wielką empatią, potrafiąca doskonale zdiagnozować problem i skutecznie wspierać w procesie samouświadamiania. Robi to z pasją i ogromnym zaangażowaniem. Uważny i wymagający, doskonale potrafi stworzyć atmosferę zaufania i partnerstwa. Polecam Łukasza, jako profesjonalnego coacha, wszystkim tym, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu."
Monika S., Hortex

Z wykształcenia jestem ekonomistą. Studiowałem na kierunkach Handel Zagraniczny, Finanse i Bankowość oraz Organizacje międzynarodowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Przez ostatnie dwa lata byłem związany biznesowo z Instytutem Rozwoju Biznesu, gdzie pełniłem funkcję Dyrektora ds. Rozwo i odpowiadałem za rozwój i funkcjonowanie największej i najstarszej w Europie szkoły coachingu Noble Manhattan Coaching, którą miałem przyjemność otwierać w Polsce w 2009 roku.

Nieustannie rozwijam swoją wiedzę i samego siebie. Brałem udział w dziesiątkach szkoleń, warsztatów i seminariów biznesowych na całym świecie, sam również prowadząc warsztaty, szkolenia i seminaria. Posiadam międzynarodowe akredytacje coachingowe Noble Manhattan Coaching (NMC), International Institute of Coaching (IIC&M) oraz Institute of Leadership & Management (ILM).

Prywatnie jestem ojcem dwójki wspaniałych dzieci, pasjonatem podróży, beletrystyki i dobrego kina. Realizuję swoje marzenia z dzieciństwa, aktywnie trenując razem z synem sztukę walki Wing Tsun KungFu, w której osiągnąłem poziom mistrzowski.

"Miałam przyjemność spotkać Łukasza po raz pierwszy, kiedy tłumaczył Gerarda O`Donovana podczas szkolenia - Introduction to coaching. Ujął mnie swoją otwartością, ciepłem i profesjonalizmem. Jest świetny jako coach. Bardzo szybko buduje bliskie relacje z nowymi osobami, jest przy tym bardzo empatyczny i taktowny. Jest również niezwykle skuteczny, sprawnie zarządzał naszymi warsztatami coachingowymi, zawsze pracował z wielkim zaangażowaniem i pasją. Gorąco polecam wszystkim współpracę z nim!"
Justyna K. - Brian Tracy International

"Łukasz jest świetnym coachem oraz bardzo pozytywną osobą, która swoją postawą potrafi zarażać i motywować. Jeśli masz możliwość skorzystać z jego pomocy zrób to teraz."
Piotr K. - Adbrand

Posiadam bogate doświadczenie biznesowe, z którego czerpię w pracy coachingowej. Swoją drogę biznesową rozpocząłem w Dziale Szkoleń PTK Centertel. Przez ponad 5 lat byłem tam odpowiedzialny za zarządzanie budżetem szkoleń ponad 500 pracowników i menedżerów pionów technicznego i IT, kończąc karierę w roli HR Managera. Prowadziłem również audyt szkoleń u kontrahentów oraz szkolenia wewnętrzne jako trener PTK. Odpowiadałem za programy rozwojowe dla menedżerów marki Orange. Od 6 lat poświęciłem swoją karierę zawodową rozwojowi w zakresie sprzedaży i coachingu. Miałem okazję być częścią najlepszego zespołu sprzedażowego dla kluczowych klientów na rynkach IT/ Telco w PTK Centertel, w trakcie wprowadzania marki Orange na rynek Polski, będąc odpowiedzialnym za rozwój portfela firm z sektora FMCG/HoReCa. Pełniłem funkcję Doradcy Zarządu ds. Sprzedaży w jednym z polskich konsorcjum firm, wprowadzając jej produkty i usługi na rynki europejskie. Największa grupa IT w Polsce, Prokom/Softbank/Asseco, korzystała również z moich usług jako Business Development Managera oraz Dyrektora Ds. Sprzedaży przy wdrażaniu produktów i usług międzynarodowej korporacji SkillSoft w całej Europie Środkowo-Wschodniej – obszar CEE. Jako Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Rozwoju Europa Centralna i Wschodnia (CEE) współpracowałem z grupą firm doradczo szkoleniowych Extreme, będąc bezpośrednio odpowiedzialnym za rozwój i współpracę z międzynarodowymi partnerami Grupy i marki lokalne.

Zapraszam serdecznie do kontaktu i wspólnej pracy.
Wypijmy razem dobrą kawę przez telefon.

"Łukasz to osoba pełna optymizmu i empatii, z dużą dawką poczucia humoru, którym burzy mury. Utalentowany coach, pracujący z pasją, jasno patrząc w przyszłość, prezentując przy tym niebywały profesjonalizm. Polecam współpracę!"Jolanta B. - coach, psycholog

"Zaangażowanie i duża wiedza coachingowa, bardzo dobre wsparcie dla studentow NMC i doświadczenie, z którego warto czerpać - szczerze polecam."
Dorota S. - PLL LOT

Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku w branży HR, IT, Telco (od 2000 roku):

 • Wyłączna odpowiedzialność za zakupy i budżet szkoleniowy o wielkości do 8 mln PLN.
 • Prowadzenie i organizacja projektów szkoleniowych dla grup do 10.000 pracowników.
 • Wdrożenia rozwojowych projektów HR takich jak ścieżki kariery, plan sukcesji, zarządzanie talentami, analiza potrzeb szkoleniowych, ocena 360 stopni, MBO.
 • Wdrożenie 3 międzynarodowych marek edukacyjnych na rynek polski: SkillSoft, Books 24x7, Noble Manhattan Coaching.
 • Współpraca z międzynarodowymi organizacjami w ramach łączonych i wewnątrz korporacyjnych projektów rozwojowych (Nokia, Nortel, Tellabs – Finlandia; Skillsoft – UK; BTS – Szwecja; Business Today International – RPA, UK, Brazylia; SIA Group – UK, Holandia; Starway – Brazylia, Meksyk, Ekwador, Izrael, USA; MTI - Niemcy)

Doświadczenie w obszarze zarządzania (od 2006 roku):

 • Zarządzanie i nadzór nad zespołami 5 - 10 Sales Managerów / do 50 trenerów w projekcie.
 • Zarządzanie i nadzór nad wdrożeniem nowych produktów, usług i marek na polski rynek w kanałach pośrednim i bezpośrednim.
 • Prowadzenie coachingu, mentoringu i szkoleń dla podległych pracowników i klientów korporacyjnych.
 • Wdrażanie systemów motywacyjnych i MBO, budowanie zespołów sprzedażowych i trenerskich oraz strategii rozwoju.

Doświadczenie w obszarze sprzedaży B2B (od 2006 roku):

 • Główne obszary: Szkolenia & Edukacja / Consulting – B2B usługi złożone oraz B2C / IT & Telekomunikacja.
 • Rozwój od KAMa (Key Account Managera) przez BDMa (Business Development Managera) aż do Dyrektora Operacyjnego, Zarządzającego i Dyrektora Sprzedaży i Rozwoju w ciągu 5 lat.
1 2 3 4
Life And Executive Coaching Łukasz Wieczorek